Nasıl Bir Hosting Almalıyım?

Nasıl Bir Hosting Almalıyım?

Nasıl bir hosting almanız gerektiğine bir türlü karar veremiyor ve bu konulardaki teknik terimleri anlayamıyorsanız lütfen bu yazımızı dikkatle okuyunuz.

Hosting Seçimi

Bazı siteler dimaik yapıda oluyazılım alt yapısı ile hazırlanmıştır. Bu tarz sitelere forumlar, e-ticaret siteleri, yönetim paneli olan ve sizin tarafınızdan admin panelinden güncellenebilen siteler örnek verilebilir. Öncelikle bu tarz sitelerin database ve yazılım diline bakmak gerekir. PHP bir yazılımsa sizin için en uygunu Linux bir hosting almaktır. Sayfa uzantıları asp veya aspx ise windows hosting en doğru tercihtir.

Boyut Seçimi

Web siteniz içerik olarak kaç sayfa içeriğe, kaç resim ve video görüntüsüne sahipse sitenize alacağınız MB olarak alan bununla doğrudan orantılıdır. Siteniz geniş bir içeriğe sahip değilse, 10 alt sayfa kadar bir içeriğiniz var ve her sayfada 3-5 resim kullanmışsanız size 100 MB bir alan bile yeterli gelecektir. Siteniz geniş bir içeriğe sahipse 100 alt sayfa yüzden fazla resim ve videolar var ise en az 5 GB bir alan almanız gerekmektedir. nettabox.com sitesi yaklaşık 100 adet alt sayfaya sahiptir ve kapladığı alan 200 MB'tır. Bu nettabox.comsitesinde çok fazla resim olmamasından kaynaklanmaktadır.

Trafik Seçimi

Web siteniz üzerinden yüksek potansiyelde bir ziyaretçi trafiği olacaksa sitenizin trafiği de yüksek olmalıdır. Günlük 100 ziyaretçi sitede grafik ağırlığı ve müzik, video vb ağır bayt harcayan içerik yoksa aylık 1 GB'lık bir trafiğe denk gelmektedir. Bazı sunucularda mail trafiği de web trafiği ile aynı olmaktadır. Bu da maille ilgili işlemlerin sıklığı yine trafiğe yansıyacaktır. Ama şunu söyleyebiliriz ortalama aldığımız zaman Türkiye' de siteler ortalama 1 GB trafik harcamaktadır. Hosting seçimi konusunda daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Etiketler: Malatya Web Tasarım, Malatya Yazılım , Malatya Mobil Yazılım,Malatya Garafik,Malatya Kurumsal Kimlik, Malatya Web , Nasıl Bir Hosting Almalıyım?