Hosting Firmaları

Türkiye' de bir çok hosting firması bulunmaktadır. Hosting firmaları arasında seçim yapmak ise bir firma arayışında olan site sahibi için en zor işlerin başında gelir. Çünkü hosting hizmeti bir seferlik bir hizmet değil sürekli olan bir hizmettir. Kötü bir hosting hizmeti aldığınız takdirde sitenizin yayın akışı aksayacak ve sitenizin çalışmasında sorunlar çıkacaktır. Site sahiplerinin kullandıkları POP3 mail adresleri de yine hosting hizmetine bağlıdır. Hosting hizmetinde yaşanacak sorunlar en çok mail trafiğini etkilemektedir. Gün içerisinde mail gönderim ve alımlarında sorun yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntıları yaşamamak için siz de NettaBox'a  ulaşın ve sorunsuz bir hosting firması ile çalışmanın keyfine varın.

Bir çok internet sitesi sahibi en kaliteli hosting hizmetine en uygun fiyata sahip olmak istemektedir. Ancak hosting firmaları teknoloji ve güvenlik ile ilgili ne kadar kalite arttırırsa firmanın maliyetleri de buna orantılı olarak artmaktadır. Hosting firmalarını fiyat açısından kıyaslamak doğru bir hosting firması seçiminde etkili bir yöntem değildir. Mesela domain alımında bir kalite farkı olmadığı için domain seçiminde fiyat kıyas alınabilir ancak hosting hizmeti sürekli çalışma ve destek gerektiren bir hizmettir. Bu nedenle hosting firmasının kaliteli ve güvenli bir firma olması fiyat kıyasından daha iyi bir yöntemdir.

Türkiye' de yüzlerce hosting firması mevcuttur ancak bu kadar çok hosting firması içinden sadece 10 veya 15 hosting firmasının 1.000' den fazla hosting hesabı mevcuttur. Bu nedenle merdiven altı hosting şirketlerine karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Bir çok hosting sağlayıcısı bu hizmeti evinden vermektedir. Yurtdışında sunucu barındırma ve trafik fiyatları Türkiye' ye kıyasla oldukça düşük seviyelerdedir. Bir çok webmaster yurtdışından sunucu kiralayarak hosting hizmeti vermektedir ancak bu hizmeti yurt dışından aldığınız takdirde Türkiye' den sitenize oldukça yavaş bir erişim olacaktır. Siteniz ve mailleriniz yavaş çalışacaktır.

Bir hosting firmasında bulunması gereken özellikler şunlar olmalıdır.

- Türkiye' de ve yurt dışında sunuculara sahip olmalıdır.

- Bünyesinde sunuculardan sorumlu olacak sistem mühendisleri olmalıdır.

- 7/24 çalışan destek elemanları ve sunuculardan sorumlu sistem mühendisleri olmalıdır.

- Datacenter yüksek teknoloji barındırmalı ve birden fazla internet omurgası olmalıdır.

- Güvenlik en üst seviyede olmalı firewall, antivirüs vb. uygulamalar ile sunucuların güvenliği çok iyi olmalıdır.

- Telefon desteği olmalıdır ve sorun yaşandığı takdirde en hızlı şekilde çözülmelidir.

- Hizmetlerin tamamı faturalı ve hukuka uygun şekilde olmalıdır.

- Kurumsal hosting ile bireysel hostinglerin aynı sunucularda olmaması gerekir.

- Sunucularda sürekli backup ve yedekleme yapılmalıdır.

- Sorun yaşandığı takdirde doğru bilgilendirme yapılmalı ve sorunun çözümü için gayret göstermelidir.

Tüm bu kriterleri taşıyan bir hosting firması arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Hosting Siparişi İçin Bize Ulaşın

Telefonla bilgi almak ve sipariş için: +90 (542) 7908031


Etiketler: Malatya Web Tasarım, Malatya Yazılım , Malatya Mobil Yazılım,Malatya Garafik,Malatya Kurumsal Kimlik, Malatya Web , Hosting Firmaları