DNS Nedir?

DNS host isimleri ile IP adresleri arasında eşleştirmeler yapan dağıtılmış bir databasetir. DNS server verilen bir makina adının IP adresini çözerek makinaların Internet üzerinde host ismleri ile haberleşmelerine olanak tanır. Bu ayrık database sistemi Internetin başarısında büyük bir rol oynar. Internet üzerinde makina isimlerinin dağıtılması bir makina üzerine gelebilecek fazla yükü alır. Tek bir kişinin veya kurumun Internet isimlerini Internetin büyüme hızına paralel olarak tutabilmesi imkansızdır. Internet komitesi bu sorunu Domain Naming System’ i (DNS) kurarak çözmektedir.

İsmi aldığınız yere DNS bilgilerini verdiğiniz takdirde, alan adınız o sunucularda sizin için açılan hostinge yönlenmiş olacaktır.

Başka bir yerden almış olduğunuz ismi bizim sunucularımıza yönlendirme işlemini sizin adınıza biz yapmaktayız. Kendiniz bu yönlendirmeyi yapmak isterseniz.

İsmi aldığınız yere bu DNS bilgilerini verdiğiniz takdirde, alan adınız bizim sunucularımızda sizin için açılan hostinge yönlenmiş olacaktır. Sitenizin hangi sunucuda açıldığını öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.


Etiketler: Malatya Web Tasarım, Malatya Yazılım , Malatya Mobil Yazılım,Malatya Garafik,Malatya Kurumsal Kimlik, Malatya Web , DNS Nedir?