HOSTİNG

Hosting; paylaşımlı bir sunucu içerisindeki (sunucuda birden fazla web sitesi barınır) bir alan adı için ayrılan fiziksel alandır. 
 

Web Sunucu ; Web sitesi yada web siteleri barındırma işlemini IP (İnternet Protokolü) ile istemcilere sunan bir cihazdır, aslında yüksek özellikler ile donatılmış bir bilgisayar da diyebiliriz.

Aşağıda Hosting ve Web Sunucularımızla ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Hosting (Paylaşımlı Hosting)

Yukarı da tanımını yaptığımız (büyük ihtimalle zaten biliyorsunuz) hosting ürünlerimiz ve dataları ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

•    Nettabox olarak sadece kurumsal firmalar ile çalışırız bu yüzden web siteniz herhangi bir warez site ile aynı sunucuda bulunma ihtimali yoktur.

•    Hiçbir şekilde kota aşımından dolayı sunucularımızı bir anda durdurup müşterimizin hem arama motorlarından düşmelerine hem de ziyaretçi kaybetmelerine sebep olacak şekilde sistemi durdurmayız (Esnafız yani ?)

•    Sınırsız trafik, sınırsız web alanı gibi yalan söylemlerle müşterilerimizi yanıltmaya çalışmayız kotanız neyse o'dur.

•    Genelde web sitesini yaptığımız müşterilerimize bu hizmeti verdiğimizden binlerce müşteriye sahip değiliz buradan çıkarmanız gereken; butik çalışıyoruz yeri geldiğinde cep telefonunuza mail bile kurmanıza yardımcı oluruz.

•    Hosting paketlerimiz için http://internetim.com.tr/hosting/paketler/kurumsal-hosting-paketleri.html linkine tıklayarak paketler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

•    Hostinglerinizi dilerseniz Linux işletim sistemi kurulu bir sunucuya, dilerseniz Windows işletim sistemi kurulu bir sunucuya kurabiliriz. Bu kararı verirken sistem yöneticilerimiz sizlere sitenizin yapısını göz önüne alarak yardımcı oluyor.

Sanal Sunucu (VPS, VDS)

Sanal sunucu tanım olarak fiziksel bir sunucunun belli programlar aracılığı ile Ram, CPU ve hard disklerinin istenildiği gibi bölünüp 1 fiziksel makine içinde birden fazla sunucu yaratma işlemi ile ortaya çıkan fiziksel makinenin bir bölümüdür. Örneğin 128 GB Ram'li bir makine her biri 16 GB ram olacak şekilde 8 adet sanal sunucuya bölünebilir. Bunların her birine ayrı ayrı işletim sistemleri yüklenebilir ayrı IP blokları tanımlanabilir. Ayrıca kâğıt üzerinde normal sunucudan farkları yok gibi görünebilir.

 

 

Malatya Hosting


VPS (Virtual Private Server) ; VDS (Virtual Dedicated Server)

•    Bunu bir büyüklük silsilesine dönüştürecek olursak hosting konusunda yeterli verimi alamayan projeler ya da birden fazla hostingi olan kurumlar kendilerine ait makineleri özel IP Blokları ve daha geniş Trafik kaynağı için genelde ilk olarak Sanal Sunucu tercih ederler.

•    Sanal sunucunuzu sizin için kuruyor stabil çalışır hale getiriyor ve gerekli lisansları sisteme yüklüyoruz.

•    Yıllık bakım destek anlaşmanız kapsamında haftanın 7 günü teknik destek sağlıyoruz. 

•    Kendimize ait sunucular üzerinden sanal sunucuları oluşturuyoruz. Herhangi bir şekilde aracı kuruluş değiliz.

•    Kaynak kullanımlarınızı dikkate alıyor ve ona göre bir plan oluşturuyoruz. Ne yetersiz bir alan ne de gereğinden fazla bir alan almıyorsunuz. Sistem yöneticilerimizle mesai saatleri içerisinde kontak kurarak size en uygun sunucu sistemini çıkartabilirsiniz.

Co-Location (Sunucu Barındırma)
Sunucunuz var ya da edinmek mi istiyorsunuz. Ancak sunucuyu nerede barındıracağınıza karar mı veremiyorsunuz. O halde doğru yerdesiniz.


-    Hız Sorununuz Yok
100 Mbit'e kadar anlık internet erişim kapasitesine sahip olabilirsiniz. Bu bant genişliği sayesinde hız sorununuz ortadan kalkar.

-    Saldırılara Karşı Güvendesiniz.
DDOS önleme, Firewall Kurulumu ve Load Balancer Çözümleri sayesinde saldırılara karşı savunma yük dağılımı ve hızlı çözüm olanakları sunuyoruz.

-    Yüksek Güvenlik
Kabinlerimiz dünyanın en büyük servis sağlayıcılarından biri olan Tele City firmasının Türkiye lokasyonunda bulunmaktadır. 7/24 izlenmekte ve tüm giriş çıkışlar kimlik kartı kontrolü ile yapılmaktadır. Biyometrik ekipmanlarla güvenlik hizmeti sağlanmakta olup kamera kayıt sistemleri ile sürekli izlenmektedir.

-    Teknik Destek Hizmeti
Co-Location hizmetinde sadece barındırma ve trafik sağlama hizmeti için bir bedel ödenir fakat konusunda uzman arkadaşlarımızdan gerektiğinde lisans kurulunları ve diğer konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Malatya Host

Dedicated Server (Kiralık Sunucu)

Yüksek sunucu maliyetlerine girmeden çok yüksek kapasiteli sunucuları uygun aylık ödemelerle kullanabilmek (kiralamak), lisans ve diğer kurulum işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız doğru yerdesiniz.

-    Parça Garantisi
Sunucunuzda herhangi bir parça arızalandığında bu parça sağlam parça ile değiştirilerek sistemin tekrar stabil çalışması sağlanır. Eğer çalışma yine sağlanmıyorsa sununu yenisi ile değiştirilir. Bu sayede sunucunuzun bir yeri bozulacak diye endişe etmenize gerek yok anında aksiyon alarak gereken işlemleri yapıyoruz.

-    Yüksek Hızdan Başınız Dönebilir.
Anlık 300 Mbit internet erişim kapasitesi ile rakipsiz bir erişim hızına sahip olabilirsiniz. Bu hız paylaşımsız olarak sadece size aittir.

-    Teknik Destek
Sunucunuzla ilgili her türlü teknik destek talebinizi (Fiziksel Müdahaleler Dahil) konusunda uzman ekibimizden telefon yada mail yolu ile talep edebilirsiniz. Hedef her zaman en iyisini en kısa sürede yapmak.

-    Hızlı Kurulum
Hazır stoklar sayesinde dedicate server hizmetimiz satım alım itibari ile hemen başlar. Çok kısa sürede sunucu kullanıma hazır hale getirilebilir.